08:52 1398/02/14 تعداد بازدید: 143
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی فلاورجان گفت:
New Page 2
 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی فلاورجان گفت: مردم از دانشگاهیان توقع گره‌گشایی دارند؛ باید در جایگاهی که از ما انتظار می‌رود قرار گرفته و مخاطبان‌ را ناامید نکنیم.

به گزارش خبرنگار، شهلا روزبهانی صبح امروز در جشنی که به پاس مقام استاد در دانشگاه آزاد اسلامی واحد فلاورجان برگزار شد، اظهار کرد: علاوه بر گرامیداشت یاد و خاطره شهید مطهری از تلاش‌ استادان مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی تشکر می‌کنم.

وی با بیان اینکه حفظ شأن و منزلت استادان با یادآوری سخنان بزرگان دین میسر است، اضافه کرد: پیامبر اکرم(ص) فرمودند: «در روز قیامت چند گروه هستند که براساس اولویت به مقام شفاعت می‌‌رسند و می‌توانند برای دیگران شفاعت کنند، گروه اول خود انبیاء هستند، گروه دوم علما و کسانی که حق تعلیم بر گردن دیگران دارند و گروه سوم شهدا».

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی فلاورجان عنوان کرد: این نکته بسیار حائز اهمیت و ارزشمندی است که جایگاه عالم و مربی از نگاه انبیا و بزرگان دینی والاتر از جایگاه شهداست.

روزبهانی با اشاره به دیدگاه‌های فلاسفه‌ای مانند ابن‌سینا و افلاطون درباره مربی بیان کرد: از دیدگاه فلاسفه یک مربی باید باهوش، خردمند، منعطف و پاکیزه باشد و در امر تربیت شاگردان خود اعتدال را رعایت کند و در راستای بازداشتن آنان از انجام رفتارهای نکوهیده تلاش کند؛ چراکه وظیفه یک مربی فقط درس دادن نیست؛ بلکه باید به نوعی اصلاح‌کننده رفتار و گفتار دانشجو باشد.

وی تأکید کرد: وقتی این مطالب را مرور می‌کنیم می‌بینیم چقدر کار مربیان و برقراری ارتباط با مخاطبان سخت و طاقت‌فرسا است؛ چراکه نسلی که با آن رو‌به‌رو هستیم نسل بایدها و نبایدها نیست؛ بلکه نسلی است هوشمند، حساس و منتقد که سوار بر امواج و فضای مجازی است و برای اینکه بتوانیم با این نسل ارتباط برقرار کنیم و تأثیرگذار باشیم باید با آنها هم‌زبان شویم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی فلاورجان یادآور شد: در شرایط امروز کشور که با آماج مشکلات متعدد اعم از اقتصادی، آسیب‌های اجتماعی و بلایای طبیعی مواجه هستیم، نگاه مطالبه‌گرانه‌ای به دانشگاه ایجاد شده و مردم از دانشگاهیان توقع گره‌گشایی دارند؛ بنابراین باید در صدر جایگاهی که از ما انتظار می‌رود قرار بگیریم و مخاطبان‌ را ناامید نکنیم.

روزبهانی متذکر شد: از خداوند متعال می‌خواهیم که ما را به آن درجه برساند که در دنیا و آخرت سرافراز شویم.

  در این جلسه دو نفر از استادان دانشگاه آزاد اسلامی فلاورجان به نام‌های امیر مسعود مشایخ و منیره رنجبر که در ابعاد پژوهش و آموزش حایزه رتبه برتر و به‌عنوان استاد نمونه انتخاب شدند مورد تشویق حاضران قرار گرفتند.

 

 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی فلاورجان گفت:
Powered by DorsaPortal